Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Zasady medycyny ambulatoryjnej – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Zasady medycyny ambulatoryjnej

2 lata ago

482 words

Praktyczny to hasło przewodnie tej trzeciej edycji Zasad medycyny ambulatoryjnej. Książka jest wyjątkowo przydatna i użyteczna. Najbardziej praktyczną poprawą w stosunku do drugiej edycji jest zmniejszenie rozmiaru; 3-calowa grubość drugiej wersji została zmniejszona do nieco poniżej 21/4 cali. Co ważne, jego waga spadła o 25 procent z 8 funtów 7 uncji do 6 funtów 5 uncji. W rezultacie książka może być noszona łatwiej i wygodniej. Zmniejszenie rozmiaru zostało osiągnięte poprzez użycie cieńszego papieru i zmniejszenie rozmiarów tabel i rycin, dzięki czemu są bardziej zwarte; z mniejszym nadrukiem, ale nie rezygnując z czytelności. Rozmiar wydruku w tekście pozostaje niezmieniony. Nawet z dodatkowymi materiałami książka liczy teraz 1402 stron tekstu, z wyłączeniem indeksu, a nie poprzednich 1450 stron. Indeks zwiększył się dwukrotnie, dzięki czemu tematy są łatwiejsze do znalezienia. Każdy rozdział zaczyna się od skróconego spisu treści. Podobne zaburzenia są powiązane. Typowe problemy, a także nie-społeczne problemy, które są istotne klinicznie, są rozwiązywane w jasny, prosty i bezpośredni sposób. Zapewnione są praktyczne wskazówki, w tym czasami brak potrzeby leczenia. Godną uwagi cechą są informacje o prawdopodobieństwach klinicznych, częstości występowania stanów i problemów, ich rozmieszczeniu w podgrupach populacji oraz względnych kosztach alternatywnych, akceptowalnych metod leczenia. Medycyna prewencyjna jest podkreślana w całej książce. Wytyczne są podawane w momencie hospitalizacji pacjentów i kiedy je odsyłać. Podkreślono edukację pacjentów. Podana jest informacja o tym, co pacjent będzie doświadczał podczas zabiegu. W ogólnym efekcie można to nazwać nowoczesnym praktycznym podejściem do medycyny.
Chociaż dodano wyraźnie napisany rozdział o ambulatoryjnej opiece nad pacjentem z zakażeniem ludzkim wirusem niedoboru odporności, rozdział dotyczący geriatrii jest krzywy. Omówiono nietrzymanie moczu na najwyższym poziomie, ale krótką uwagę poświęca się innym problemom osób starszych, takim jak upośledzona ruchliwość, niedociśnienie ortostatyczne i zaburzenia snu.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich lekarzy, którzy zapewniają podstawową opiekę osobom dorosłym: internistom, lekarzom rodzinnym i licznym specjalistom, którzy zapewniają kompleksową opiekę swoim pacjentom. Sekcje i 2 książki, która powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich studentów medycyny i lekarzy, dotyczą istoty medycyny: profilaktyki, edukacji pacjenta, przestrzegania przepisów i problemów psychospołecznych.
Ta wspaniała książka jest nękana przez zbyt wiele błędów typograficznych, w tym błędy drukarskie dawek leków i błędy pisowni (np. Świąd ). Rysunek 1.2 jest nieprawidłowo oznaczony: 1-czułość (fałszywie dodatnia) powinna wynosić 1-czułość (fałszywie ujemna). Do następnej edycji potrzebna jest rygorystyczna korekta.
Ta przyjazna dla użytkownika książka pozostaje przyjacielem i towarzyszem lekarza w zbliżaniu się do problemów pacjentów opieki ambulatoryjnej w praktyczny, skuteczny i efektywny sposób.
George J. Caranasos, MD
University of Florida, Gainesville, FL 32610

[podobne: nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących, przepuklina rozworu przełykowego dieta, nfz olsztyn sanatoria ]

0 thoughts on “Zasady medycyny ambulatoryjnej”

  1. Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

  2. owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie