Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Trajektorie wzrostu wśród dzieci, które mają zdarzenia wieńcowe jako dorośli – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Trajektorie wzrostu wśród dzieci, które mają zdarzenia wieńcowe jako dorośli

2 lata ago

147 words

Niska waga urodzeniowa jest czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Nie jest pewne, w jaki sposób wzrost pourodzeniowy wpływa na ryzyko choroby. Metody
Przebadaliśmy 8760 osób urodzonych w Helsinkach w latach 1934-1944. Odnotowano wzrost dzieciństwa. W sumie 357 mężczyzn i 87 kobiet zostało przyjęło do szpitala z chorobą niedokrwienną serca lub zmarło na tę chorobę. Czynniki ryzyka wieńcowego mierzono w podgrupie osób w 2003 roku.
Wyniki
Średnia wielkość ciała dzieci, które miały zdarzenia wieńcowe jako dorośli, była poniżej przeciętnej w momencie urodzenia. W wieku dwóch lat dzieci były chude; następnie ich wskaźnik masy ciała (BMI) wzrósł w stosunku do innych dzieci i osiągnął średnie wartości w wieku 11 lat. W przypadku jednoczesnej regresji, stosunki ryzyka związane ze wzrostem BMI o SD wynosiły 0,76 (przedział ufności 95%, 0,66 do 0,87, P <0,001) po 2 latach i 1,14 (przedział ufności 95%, 1,00 do 1,31, P = 0,05). w wieku 11 lat wśród chłopców. Odpowiednie liczby dla dziewcząt wynosiły 0,62 (przedział ufności 95%, 0,46 do 0,82, P = 0,001) i 1,35 (przedział ufności 95%, 1,02 do 1,78, P = 0,04). Niski BMI w wieku 2 lat i zwiększony BMI w wieku od 2 do 11 lat były również związane z podwyższonymi stężeniami insuliny na czczo (p <0,001 dla obu).
Wnioski
Przeciętnie u dorosłych, u których wystąpiło zdarzenie wieńcowe, urodziło się niewiele i było chude w wieku dwóch lat, a następnie szybko przybrało na wadze. Ten wzorzec wzrostu w dzieciństwie wiązał się z insulinoopornością w późniejszym życiu. Ryzyko zdarzeń wieńcowych było silniej związane z tempem przyrostu dzieciństwa w BMI niż z BMI osiągniętym w danym wieku.
Wprowadzenie
Osoby z niską masą urodzeniową są narażone na zwiększone ryzyko rozwoju choroby wieńcowej.1-6 Nie ma pewności co do skutków wzrostu we wczesnym dzieciństwie, w czasie, gdy szybki przyrost masy ciała może predysponować do późniejszej nadwagi.7 Wykorzystaliśmy dane z kohorta badanych w Helsinkach do zbadania związków między wzrostem we wczesnym dzieciństwie a późniejszymi zdarzeniami wieńcowymi. Wcześniej analizowaliśmy tę kohortę pod kątem związku między rocznymi zmianami w wielkości ciała do 11 roku życia a następnymi zdarzeniami wieńcowymi. 8,5 Stwierdziliśmy, że szybki przyrost masy ciała po dwóch latach zwiększa ryzyko choroby. W niniejszym badaniu przeanalizowaliśmy, w jaki sposób comiesięczne zmiany w wielkości ciała od urodzenia do 2 lat, a także roczne zmiany w wieku 11 lat, odnoszą się do późniejszego rozwoju czynników ryzyka choroby wieńcowej i zdarzeń wieńcowych.
Metody
Badana populacja
Badana kohorta składała się z mężczyzn i kobiet, którzy urodzili się w Centralnym Szpitalu Uniwersyteckim w Helsinkach od 1934 do 1944 roku i wzięli udział w klinikach opieki nad dziećmi w mieście. Szczegóły dotyczące akt urodzenia, zapisów z klinik opieki nad dziećmi i dokumentacji lekarskiej zostały opisane wcześniej5. Zidentyfikowaliśmy 4630 mężczyzn i 4130 kobiet, którzy mieszkali w Finlandii w 1971 r., Kiedy to każdemu członkowi przydzielono unikalny numer identyfikacyjny. populacja fińska. Komisja ds. Etyki w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Helsinkach zatwierdziła badanie.
Analiza zdarzeń wieńcowych
Z wykorzystaniem unikalnego numeru identyfikacyjnego, zidentyfikowaliśmy przyjęcia szpitalne z powodu choroby niedokrwiennej serca i zgonów z powodu choroby niedokrwiennej serca u mężczyzn i kobiet w kohorcie od 1971 do 1998. 8,8 Wszystkie hospitalizacje w Finlandii są rejestrowane w rejestrze wypisania ze szpitala krajowego.
[więcej w: choroby psów objawy, kwas glikolowy działanie, dekalog zdrowego trybu życia ]
[podobne: mikrogruczolak przysadki, kubix olsztyn, deber koszalin ]

0 thoughts on “Trajektorie wzrostu wśród dzieci, które mają zdarzenia wieńcowe jako dorośli”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sklep internetowy zdrowa żywność[…]