Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy

2 lata ago

166 words

Bakteryjne zapalenie pochwy dotyka miliony kobiet i wiąże się z kilkoma poważnymi schorzeniami. Przyczyna bakteryjnego zapalenia pochwy pozostaje słabo poznana pomimo licznych badań opartych na kulturach. Bakterie w społecznościach drobnoustrojów można zidentyfikować bez hodowli przez scharakteryzowanie ich sekwencji rybosomalnego DNA (rDNA). Metody
Zidentyfikowaliśmy bakterie w próbkach płynu pochwowego, stosując amplifikację 16S rDNA o szerokim zakresie reakcji polimerazy (PCR) z analizą klonów, specyficzny dla bakterii test PCR 16S rDNA i fluorescencyjną hybrydyzację in situ (FISH) przeprowadzoną bezpośrednio w płynie pochwowym od 27 osób z bakteryjnym zakażeniem pochwy i 46 bez schorzenia. Dwudziestu jeden badanych badano przy użyciu szerokiego zakresu PCR 16S rDNA, a 73 osobników badano za pomocą PCR specyficznego dla bakterii.
Wyniki
Kobiety bez bakteryjnej pochwy miały od do 6 gatunków bakterii pochwowych (filotypów) w każdej próbce (średnia, 3,3), co wykryto w szerokim zakresie PCR 16S rDNA, a gatunki Lactobacillus były dominującymi bakteriami (83 do 100 procent klonów) . Kobiety z bakteryjną waginozą miały większą różnorodność bakterii (P <0,001), z 9 do 17 filotypami (średnia, 12,6) wykrytymi na próbkę i nowo rozpoznanymi gatunkami obecnymi w 32 do 89 procentach klonów na bibliotekę próbek (średnia, 58 procent). Trzydzieści pięć unikalnych gatunków bakterii wykryto u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy, w tym kilka gatunków bez bliskich uprawianych krewnych. Testy PCR specyficzne dla bakterii wykazały, że kilka bakterii, które nie były wcześniej opisane, było bardzo rozpowszechnione u osobników z bakteryjnym zakażeniem pochwy, ale rzadko w zdrowych kontrolach. FISH potwierdziło, że nowo rozpoznane bakterie wykryte przez PCR odpowiadają określonym morfotypom bakteryjnym widocznym w płynie pochwowym.
Wnioski
Kobiety z bakteryjnym zakażeniem pochwy mają złożone infekcje pochwy z wieloma nowo rozpoznanymi gatunkami, w tym trzy bakterie z rzędu Clostridiales, które są wysoce specyficzne dla bakteryjnego zakażenia pochwy.
Wprowadzenie
Bakteryjne zapalenie pochwy jest powszechną chorobą, dotykającą miliony kobiet rocznie i wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi, w tym przedwczesnym porodem prowadzącym do niskiej masy urodzeniowej, 2,3 zapaleniem narządów miednicy mniejszej, 4,5 i nabyciem ludzkiego wirusa niedoboru odporności.6, 7 Zmniejszenie wydzieliny z pochwy może być jedynym objawem bakteryjnego zapalenia pochwy, a wiele z tych kobiet ma objawy bezobjawowe.
Badania wykorzystujące metody hodowli pokazały, że kobiety z bakteryjną waginozą mają utratę bakterii kwasu mlekowego i jednoczesny wzrost bakterii beztlenowych i fakultatywnych. Liczne bakterie zaangażowane są w bakteryjne zakażenie pochwy, takie jak Gardnerella vaginalis 9 i Mobiluncus curtisii 10, ale te gatunki występują również u osobników, którzy nie mają bakteryjnego zapalenia pochwy, a zatem nie są specyficznymi markerami choroby11. Z tego powodu hodowla bakterii płyn pochwowy nie okazał się przydatny w diagnostyce bakteryjnej pochwy. Kryteria kliniczne lub wybarwienie płynu pochwowego Grama stosuje się do diagnozy.
Przynajmniej trzy z następujących czterech elementów muszą być obecne, aby spełnić kliniczne kryteria Amsel et al
[hasła pokrewne: prodentis, usunięcie zaćmy cena, eurokadra ]
[więcej w: kwas glikolowy apteka, duomox, eurokadra ]

0 thoughts on “Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy”