Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Metody statystyczne w czasopiśmie – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Metody statystyczne w czasopiśmie

2 lata ago

604 words

Poprzednie badania, w latach 1978-1979 i 1989, opublikowane w New England Journal of Medicine ujawniły rosnącą złożoność metod statystycznych w czasie.1,2 Zastosowanie bardziej zaawansowanych metod statystycznych może utrudniać klinicystom zrozumienie nowych badań i może spowolnić upowszechnianie wyników badań.
Zaktualizowaliśmy wyniki z 311 artykułów opublikowanych w tomach od 350 do 352 (od stycznia 2004 r. Do czerwca 2005 r.). Dla każdego artykułu przejrzeliśmy sekcję Metody i przejrzeliśmy sekcję Wyniki oraz uzupełniające dodatki do zawartości statystycznej zgodnie z zestawem kategorii używanych w poprzednich recenzjach, które w wielu przypadkach wzbogaciliśmy o nowe metody. Każdy artykuł został niezależnie zakodowany przez nas obu. Wszelkie rozbieżności między tymi recenzjami rozwiązano za pomocą procesu konsensusu.
Tabela 1. Tabela 1. Zawartość statystyczna oryginalnych artykułów w czasopiśmie New England Journal of Medicine. Tabela pokazuje częstotliwość metod statystycznych stosowanych w artykułach oryginalnych opublikowanych w czasopiśmie. Odsetek artykułów nie zawierających w ogóle metod statystycznych lub tylko proste statystyki opisowe nie zmienił się znacząco między badaniem z 1989 r. A obecnym badaniem. Pomiędzy badaniem z 1989 roku a obecnym badaniem nastąpił znaczny wzrost wartości procentowych artykułów, które zawierały tabele kontyngencji, statystyki epidemiologiczne, metody przetrwania, wielokrotną regresję, wielokrotne porównania i analizy mocy.
Kolumna akumulacja po artykule w tabeli wykorzystała hierarchiczną kategoryzację metod zwiększania złożoności, jak to opisali Emerson i Colditz.1,2. Na przykład wpis dotyczący tabel kontyngencji pokazuje, że tylko 47 artykułów (15 procent) wykorzystanych brak metod wykraczających poza statystyki opisowe, używane t-testy i używane tabele kontyngencji. Podobnie, jeśli czytelnik znał testy t-testów, tablice kontyngencji, testy nieparametryczne, statystyki epidemiologiczne, korelację Pearsona, prostą regresję liniową, analizę wariancji, transformacje i korelację nieparametryczną (tematy zazwyczaj zawarte w kursach wprowadzających statystyki), następnie 21% artykułów byłaby dostępna, jak to zdefiniowali Emerson i Colditz. Największe skoki w procentach akumulacji według artykułów dotyczyły wiedzy o regresji wielokrotnej, sile, analizie wielokrotnych pomiarów i metodach braku danych.
Ponad połowa artykułów używała stosunkowo wyrafinowanych metod statystycznych, takich jak analiza przeżycia lub regresja wielokrotna. Zgodnie z wcześniejszymi badaniami nasze odkrycia wykazały, że istnieje ciągła tendencja do zwiększonego stosowania nowszych i bardziej złożonych metod, które zazwyczaj nie są uwzględniane w kursach statystyki wprowadzającej lub na drugim poziomie. Zgadzamy się z oświadczeniem Emersona i Colditza z 1992 roku, że zapoznanie się z kilkoma podstawowymi technikami statystycznymi nie daje pełnego statystycznego dostępu do badań pojawiających się w czasopiśmie 2 i uważamy, że jest to jeszcze bardziej prawdziwe w 2005 r. Rosnące wyrafinowanie statystyk metody mają potencjalne implikacje dla wychowawców medycznych i statystycznych.3-5
Nicholas J Horton, Sc.D.
Suzanne S. Switzer
Smith College, Northampton, MA 01063-0001
[email protected] smith.edu
5 Referencje1. Emerson JD, Colditz GA. Wykorzystanie analizy statystycznej w New England Journal of Medicine. N Engl J Med 1983; 309: 709-713
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Emerson JD, Colditz GA. Wykorzystanie analizy statystycznej w New England Journal of Medicine. W: Bailar JC III, Mosteller F, wyd. Medyczne zastosowania statystyk. 2nd ed. Waltham, Mass .: NEJM Books, 1992: 45-57.
Google Scholar
3. Moore TL. Statystyka nauczania: zasoby dla instruktorów studiów licencjackich. Washington, DC: Mathematical Association of America, American Statistical Association, 2000.
Google Scholar
4. Altman DG. Statystyki w czasopismach medycznych: niektóre najnowsze trendy. Stat Med 2000; 19: 3275-3289
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Altman DG, Bland JM. Poprawa rozumienia statystyk przez lekarzy. JR Stat Soc [A] 1991; 154: 223-267
Crossref Web of ScienceGoogle Scholar
(61)
[więcej w: przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe z nfz, zdrowie wikipedia, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących ]
[podobne: mikrogruczolak przysadki, kubix olsztyn, deber koszalin ]

0 thoughts on “Metody statystyczne w czasopiśmie”