Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Madhouse: Tragiczna opowieść o megalomanii i współczesnej medycynie ad – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Madhouse: Tragiczna opowieść o megalomanii i współczesnej medycynie ad

2 lata ago

308 words

Meyer zgodził się; Jego kolejne zachowanie było jednak zadziwiające – raport nigdy nie został wydany. Upierał się, że Cotton najpierw to przegląda, ale Cotton nigdy tego nie robił, po prostu zaprzeczając faktom i nalegając, by miał rację. Greenacre zaprotestowała, ale bałagan rozwodowy i zawodowe przeszkody rozproszyły ją (chociaż cały epizod mógł ją uwolnić od Meyera i katalizować jej psychoanalityczną karierę). Scull opowiada te historie z dziennikarską intensywnością i retorycznym rozmachem. Podkreśla kilka wniosków, ale chyba nie najważniejsze. Spiera się z biologicznym redukcjonizmem Cottona – ale problemem nie był redukcjonizm; to było, że Cotton się mylił. Teoria bawełny nie była bardziej redukcjonistyczna niż te współczesnej psychofarmakologii. Scull nie podkreśla, jak niewiele pracy Cottona wiązało się z prawdziwą nauką; pomysły zostały zapożyczone ze współczesnej medycyny, ale wyniki nigdy nie były testowane naukowo – ten sam błąd, który został popełniony później w psychochirurgii. Badania Greenacre ujawniły problem, ale Meyer odszedł do profesjonalnej etykiety zamiast do nauki. O dziwo, dla socjologa, Scull nie omawia nieadekwatnych struktur zawodowych i administracyjnych, które pozwoliły na kontynuowanie tej tragedii. Zarząd Cotton nie nadzorował go, a następnie nie zażądał raportu końcowego. Naukowcy medyczni, którzy polegają na wsparciu publicznym, zawsze przesadzali swoje nadzieje i sukcesy oraz minimalizowali swoje niepowodzenia; w przeciwnym razie nie uzyskają tego wsparcia. Bawełna grała w tę grę, ale bez odpowiednich kontroli i równowagi.
Historia jest interesująca, dobrze opowiedziana i oferuje ważne lekcje na temat tego, jak nie ułożyć struktury programu badań klinicznych.
Robert Michels, MD
Cornell University, Nowy Jork, NY 10021
[email protected] cornell.edu
[więcej w: rehabilitacja sportowa warszawa, hbs antygen cena, choroby psów objawy ]
[patrz też: clemastinum syrop, przepuklina rozworu przełykowego dieta, łmeat łuków ]

0 thoughts on “Madhouse: Tragiczna opowieść o megalomanii i współczesnej medycynie ad”