Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Diabetes Mellitus: Diagnoza i leczenie – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Diabetes Mellitus: Diagnoza i leczenie

2 lata ago

527 words

Ta książka to klejnot, który ma charakter informacyjny i edukacyjny dla szerokiego grona profesjonalistów z dziedziny zdrowia. Redaktor dzieli się z czytelnikami nową wiedzą na ten temat. Nowy nacisk na znaczenie upośledzonej tolerancji glukozy omówiono na wstępie. Davidson słusznie wskazuje, że średnio wyniki badań epidemiologicznych wskazują na stopień konwersji od upośledzonej tolerancji glukozy do jawnej cukrzycy wynoszącej 25 procent na dekadę. Wspomina także o nowym nacisku na hiperinsulinemię, nadciśnienie, dyslipidemię i skłonność do choroby wieńcowej w upośledzonej tolerancji glukozy, a także jej transmisję genetyczną.
Odniesienie do pomiaru C-peptydu w surowicy w cukrzycy insulinozależnej (IDDM) jest aktualne. Tradycyjna mądrość sugeruje szybką utratę zdolności insulogennej wkrótce po wystąpieniu tego zaburzenia immunogennego. Łatwo dostępny test laboratoryjny do pomiaru peptydu C potwierdził czasowe odzyskanie funkcji wysepek podczas fazy miesiąc miodowy . Niektórzy pacjenci (chorzy z HLA-DR3a) zachowują pewną, choć niewielką, zdolność insulinogenną od lat lub przez całe życie. Książka mówi o problemie utraty funkcji komórek beta w cukrzycy insulinoniezależnej (NIDDM). W rzeczywistości przyczyna jest prawdopodobnie genetyczna (być może związana z akumulacją białka amyliny).
Podczas gdy zapobieganie mikroangiopatii przez dobrą kontrolę jest nadal grawerowane w kamieniu, książka cytuje optymistyczne badania w tym zakresie. Potrzeba co najmniej dwóch wstrzyknięć insuliny dziennie w IDDM, z rzadkimi wyjątkami, jest odpowiednio podkreślona. Dyskusja na temat insuliny i insulinoterapii jest kompletna i praktyczna. Stwierdzono, że ludzka insulina jest preferowana do tymczasowego stosowania i dla nowo leczonych osób z IDDM. Lekarze powinni wiedzieć, że ludzka insulina jest tańsza od czystej insuliny wieprzowej, najmniej immunogennej insuliny ze źródła zwierzęcego.
W części dotyczącej diety wzmianka o zmniejszeniu spożycia białka (0,8 g na kilogram masy ciała, a nie 0,8 mg na kilogram [str. 50]) jest ważną nową informacją dla wielu lekarzy. Jeśli chodzi o doustne hipoglikemiczne pochodne sulfonylomocznika, książka starannie i zwięźle podsumowuje nieudane dowody na to, że tolbutamid jest kardiotoksyczny. Czy nadszedł czas, aby administracja ds. Żywności i leków usunęła środki ostrożności z ulotki informacyjnej.
Przydatna jest dyskusja literatury na temat skojarzonej insuliny i doustnego hipoglikemicznego środka sulfonylomocznikowego. Książka wskazuje na potencjalną korzyść terapii skojarzonej z zastosowaniem metody BIDS (tj. Insuliny na dobranoc, sulfonylomocznika w ciągu dnia) u pacjentów z NIDDM, którzy nie reagują na maksymalne dawki doustnego hipoglikemicznego środka sulfonylomocznika.
Rozdział zatytułowany Zarządzanie biurem chorego na cukrzycę jest doskonały i wart swojej ceny dla lekarzy rodzinnych, internistów i medycznych subspecjalistów. To, że powikłania cukrzycy są dość kompletne i słusznie wskazuje na rolę lekarza pierwszego kontaktu w ich zapobieganiu. Rozdziały dotyczące edukacji pacjentów i emocji rzucają światło na złożone i liczne przyczyny nieprzestrzegania pacjentów, wszechobecny i trudny problem br /> Podsumowując, jest to świetna rewizja standardowej książki na temat cukrzycy, która przyda się lekarzom pierwszego kontaktu, pielęgniarkom, dietetykom, farmaceutom i innym pracownikom służby zdrowia, a także studentom z tych dziedzin.
Arthur Krosnick, MD, CDE
Princeton Diabetes Treatment and Education Center, Princeton, NJ 08540

[więcej w: mikrogruczolak przysadki, staveran, krauzówka ]

0 thoughts on “Diabetes Mellitus: Diagnoza i leczenie”