Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Terapia indukcyjna i podtrzymująca Natalizumab w chorobie Crohna ad 10 – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Terapia indukcyjna i podtrzymująca Natalizumab w chorobie Crohna ad 10

1 rok ago

264 words

Profil bezpieczeństwa obserwowany w obu badaniach był podobny do tych z poprzednich badań dotyczących natalizumabu.2-5,11. Wszystkie te badania nie miały wystarczającej mocy statystycznej do wykrycia rzadkich poważnych zdarzeń niepożądanych. Ostatnio postępująca wieloogniskowa leukoencefalopatia powiązana z wirusem JC rozwinęła się u dwóch pacjentów ze stwardnieniem rozsianym leczonych natalizumabem w połączeniu z interferonem beta-1a12,13 iu jednego pacjenta z chorobą Leśniowskiego-Crohna (opisaną powyżej) 14; dwóch z tych pacjentów zmarło. Dalsza ocena tego ciężkiego zdarzenia niepożądanego u pacjentów leczonych natalizumabem w celu uzyskania jakiegokolwiek wskazania jest w toku. Częstość występowania przeciwciał przeciw natalizumabowi po terapii indukcyjnej i utrzymujących się przeciwciał przeciwko natalizumabowi podczas leczenia podtrzymującego była niewielka. Jednoczesne stosowanie leków immunosupresyjnych i kortykosteroidów, chociaż nie jest wymagane do uzyskania skuteczności, może dodatkowo zmniejszyć tworzenie przeciwciał przeciw natalizumabowi. Gdy przeciwciała są trwale obecne, wydają się być związane z reakcjami na wlew, reakcjami nadwrażliwości i utratą skuteczności.
Podsumowując, odpowiedź na leczenie indukcyjne była nieznacznie wyższa u pacjentów leczonych natalizumabem niż u pacjentów otrzymujących placebo. Chociaż kliniczna korzyść z leczenia natalizumabem będzie ostatecznie wymagała rozważenia przed potencjalnym ryzykiem wystąpienia rzadkich, ale poważnych zdarzeń niepożądanych, leczenie podtrzymujące natalizumabem u pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź na natalizumab, skutkowało istotnie wyższym odsetkiem utrzymującej się odpowiedzi i remisji oraz kortykosteroidami. oszczędzisz efekty niż wycofanie leczenia.
[przypisy: zdrowie wikipedia, kwas glikolowy działanie, centrum rehabilitacji warszawa ]
[patrz też: krauzówka, vulcan brodnica, lewatywa z czosnku ]

0 thoughts on “Terapia indukcyjna i podtrzymująca Natalizumab w chorobie Crohna ad 10”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: błędy medyczne odszkodowania[…]