Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Prowadzenie pod ostrzałem: czterech amerykańskich lekarzy i ich walka o życie jako jeńców japońskich, 1941-1945 – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Prowadzenie pod ostrzałem: czterech amerykańskich lekarzy i ich walka o życie jako jeńców japońskich, 1941-1945

1 rok ago

657 words

Jest to historia czterech oficerów medycznych Marynarki Wojennej, którzy zostali schwytani przez Japończyków na Filipinach na początku II wojny światowej. Autorem jest syn Murraya Glusmana, jednego z więźniów. Przydział czasopisma był okazją do podróży syna na Filipiny w towarzystwie ojca w 2001 roku. Ta podróż doprowadziła ojca do niechęci do mówienia o wojnie i odpowiadania na pytania syna. Na Filipinach odwiedzili miejscówki, w których podawał się dr Glusman i gdzie został on uwięziony. Zainspirowany autor nawiązał kontakt z kolegami medycznymi jego ojca i innymi osobami zaangażowanymi w wojnę, w tym z Japończykami, w celu zbadania tej książki. Po drodze zapoznał się z dużą ilością informacji o różnych aspektach II wojny światowej, a także o chorobach i praktyce medycznej i chirurgii w marynarce wojennej USA i japońskich obozach jenieckich. Na początku tej książki dowiadujemy się o zróżnicowanej sytuacji rodzinnej i zawodowej tych czterech oficerów oraz o okolicznościach, które przywiodły ich na Daleki Wschód przed wojną. Ich doświadczenia w bitwach o Bataan i Corregidor przygotowały scenę na lata w niewoli. Marsz śmierci Bataan, kwiecień 1942 r. AP / Wide World Photos.

Więźniowie byli narażeni na przeludnienie, nieodpowiednią żywność i urządzenia sanitarne, skrajne temperatury, ciężką pracę, brak odzieży, obuwia i nakryć głowy, a także okrucieństwo i uporczywe publiczne upokorzenia. Przetrwanie często zależało od umiejętności kradzieży, przemycania i ukrywania przedmiotów. W takim środowisku kilku mężczyzn ukradło lub poinformowało innych współwięźniów. Ciągła walka była dla niektórych mężczyzn zbyt duża. W obliczu tych wszystkich trudności lekarze musieli chronić żywność i bezpieczeństwo swoich pacjentów. Braki wszystkiego, w tym leków, instrumentów i przedmiotów, takich jak gaza, skomplikowały pracę lekarzy, którzy radzili sobie z chorobami, urazami i ranami. Sytuacja doprowadziła również do improwizacji i eksperymentów.
Amerykańska kampania powietrzna przeciwko Japonii przyśpieszyła w 1945 r., Aw książce o bombardowaniu Tokio i Kobe oraz o próbach poradzenia sobie z nią znajdują się opisy graficzne. Kobe był miejscem obozu, w którym przetrzymywano trzech oficerów medycznych marynarki wojennej. Kiedy wojna się skończyła, amerykańscy lekarze obawiali się, że wielu więźniów umrze, zanim do obozów dotrze odpowiednia żywność i opieka medyczna. Murray Glusman odegrał ważną rolę w przedstawieniu tych faktów amerykańskim władzom. Ale wyzwolenie nie zakończyło całego cierpienia. Później, na statku szpitalnym, inni lekarze z marynarki wojennej zastanawiali się, dlaczego tak wielu byłych więźniów miało obrzęki, ale żaden z nich nie zapytał Glusmana ani jego kolegów o zdrowie swoich towarzyszy. Ostatnio wyzwoleni mężczyźni mogli stać godzinami w liniach chowskich.
Ostatnia część książki dotyczy powrotu trzech lekarzy do swoich domów i bliskich oraz do dalszej kariery. Wielu weteranów II wojny światowej, w tym ci, którzy znosili niewolę, miało coś, co później nazwano zespołem stresu pourazowego. Jednak brak wiarygodnych informacji na temat stanu przed 1950 rokiem i braku wspólnego języka sprawił, że psychoanalitycy, którzy traktowali tych mężczyzn, mieli mieszane wyniki Minęło ponad pół wieku, zanim Murray Glusman zdołał omówić swoje doświadczenia. Badanie i pisanie o wojnie ojca również zmieniło Johna Glusmana.
Wielu Amerykanów nie lubi pamiętać o bitwach, które przegrały i popełnionych błędów. Takie nastroje wpłynęły na decyzje wojskowe, dyplomatyczne i legislacyjne, które negatywnie wpłynęły na jeńców wojennych i tych, którzy przeżyli klęski. Autor przedstawił poruszające, pouczające i dobrze udokumentowane sprawozdanie z aspektów II wojny światowej, które często są pomijane podczas uroczystości upamiętniających. Gorąco polecam tę książkę.
Harold D. Langley, Ph.D.
Smithsonian Institution, Washington, DC 20560
[email protected] com
[przypisy: nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących, centrum rehabilitacji warszawa, ornitoza u gołębi ]
[podobne: kwas glikolowy apteka, duomox, eurokadra ]

0 thoughts on “Prowadzenie pod ostrzałem: czterech amerykańskich lekarzy i ich walka o życie jako jeńców japońskich, 1941-1945”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kurs makijażu permanentnego[…]