Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 5 – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 5

1 rok ago

531 words

Na przykład 16S rDNA z BVAB1 jest tylko 90,6% podobne do najbliższej sekwencji w GenBank (GenBank o numerze AB034121), która pochodzi z nieuprawnej bakterii wykrytej w bydlęcym żwaczu. Figura 2. Figura 2. Wykresy liczności obfitości przedstawiające odsetki klonów w bibliotece odpowiadające specyficznym bakteryjnym sekwencjom 16S rDNA u osobnika przed (panel A) i po (panel B) początku bakteryjnego zakażenia pochwy. Znaczniki na osi x w każdym panelu pokazują procent podobieństw między sklonowanymi sekwencjami 16S rDNA i najbardziej podobnymi sekwencjami 16S rDNA w GenBank. Ukazano bakterie pochwowe wykryte u jednego osobnika za pomocą testu PCR szerokiego zakresu 16S rDNA. Lactobacillus crispatus został zastąpiony przez złożone konsorcjum bakterii. BVAB oznacza bakteryjną bakterię związaną z zapaleniem pochwy.
Figura 3. Figura 3. Wykresy liczności obfitości pokazujące liczby klonów w bibliotece odpowiadające specyficznym bakteryjnym sekwencjom 16S rDNA u osobnika przed (Panel A) i po (Panel B) Skuteczne leczenie antybiotykami dla bakteryjnego zakażenia pochwy. Przedstawiono bakterie pochwowe. Rozpoznanie choroby było związane z utratą różnorodnej społeczności bakteryjnej i kolonizacji z gatunkami Lactobacillus.
Figura 4. Figura 4. Wykresy liczności obfitości pokazujące liczby klonów w bibliotece odpowiadające specyficznym bakteryjnym sekwencjom 16S rDNA. Próbki jednego płynu pochwowego badano od dziewięciu osobników z bakteryjnym zakażeniem pochwy (BV1 do BV9). Panel A pokazuje bakterie pochwowe obecne u osobnika, który miał bakteryjne zapalenie pochwy, w którym BVAB1 była dominującą bakteryjną sekwencją 16S rDNA. Panel B pokazuje wyniki analizy 420 klonów od jednego osobnika z bakteryjnym zakażeniem pochwy. BVAB1, BVAB2 i BVAB3 były obecne w tej bibliotece, wraz z 18 innymi gatunkami bakterii.
Figura 2, Figura 3 i Figura 4 to serie wykresów liczności rang, identyfikujących typy sekwencji rDNA bakterii 16S wykryte w płynie pochwowym i ich częstotliwość w sześciu klonowanych bibliotekach z Tabeli 1. Wyniki z sekwencyjnych, prospektywnie otrzymanych próbek są wyświetlane dla dwóch tematy. U jednego pacjenta dominowały bakterie mlekowe w punkcie wyjściowym, gdy bakteryjne zapalenie pochwy nie było obecne, ale zostały one zastąpione przez zróżnicowaną społeczność bakterii po wykryciu bakteryjnego zapalenia pochwy dwa miesiące później. U drugiego podmiotu, u którego początkowo stwierdzono bakteryjne zapalenie pochwy, zróżnicowana społeczność bakterii pochwowych przeniosła się na przewagę pałeczek kwasu mlekowego miesiąc po skutecznym leczeniu bakteryjnej vaginozy.
Tabela 2. Tabela 2. Związki między poszczególnymi gatunkami bakteryjnymi a bakteryjnym zakażeniem pochwy w oparciu o specyficzny dla bakterii test PCR u 27 osób z bakteryjnym zakażeniem pochwy (BV) i 46 osób bez bakteryjnego zakażenia pochwy. W Tabeli 2 przedstawiono wyniki specyficznych dla bakterii oznaczeń PCR z 73 próbek płynu pochwowego od osobników z lub bez bakteryjnej vaginosis w punkcie wyjściowym. BVAB1 stwierdzono w 41 procentach próbek bakteryjno-pochwowych za pomocą PCR specyficznego dla bakterii, ale był obecny w maksymalnie 66 procentach klonów na bibliotekę (Tabela 1). BVAB2 stwierdzono w 89 procentach, a BVAB3 w 41 procentach próbek bakteryjno-pochwowych za pomocą swoistej PCR, ale w przeciwieństwie do BVAB1, bakterie te nie dominowały w bibliotekach klonów 16S rDNA od osobników z bakteryjnym zakażeniem pochwy.
[patrz też: przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe z nfz, kwas glikolowy działanie, badania profilaktyczne medycyna pracy ]
[patrz też: hbs antygen cena, piperyna forte cena, staveran ]

0 thoughts on “Molekularna identyfikacja bakterii związanych z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 5”