Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Metryka lekarza drenażu mózgu czesc 4 – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Metryka lekarza drenażu mózgu czesc 4

2 lata ago

491 words

Ponieważ liczba ludności i liczba lekarzy różnią się znacznie w zależności od kraju, trudno jest interpretować znaczenie tych liczb w izolacji. Proporcjonalność zapewnia obliczenie współczynnika emigracji, który stanowi przybliżony odsetek absolwentów szkół medycznych z kraju źródła, którzy obecnie pracują w jednym z czterech krajów otrzymujących pomoc. Tabela 3 przedstawia kraje z co najmniej 1000 lekarzy i największymi czynnikami emigracyjnymi w ośmiu regionach świata. Sześć z 20 krajów o najwyższych wskaźnikach emigracji znajduje się w Afryce Subsaharyjskiej, a trzy na Karaibach. Kanada, Irlandia i Nowa Zelandia również znajdują się w pierwszej 20 krajach. Stany Zjednoczone są głównym odbiorcą lekarzy i tracą bardzo niewiele. Tabela 4. Tabela 4. Czynniki emigracyjne dla ośmiu regionów świata. Czynnik emigracyjny jest również przydatnym narzędziem do analizy regionalnego wpływu emigracji. Obliczanie współczynników emigracji według regionów globalnych daje miarę utraty lekarzy z różnych regionów świata jako odsetek lekarzy pozostających do wykonywania pracy w służbie zdrowia (Tabela 4). Czynniki emigracyjne dla Afryki Subsaharyjskiej, subkontynentu indyjskiego i Karaibów są najwyższe, natomiast dla Ameryki Środkowej i Południowej, Europy i Azji Środkowej, Azji Wschodniej i Pacyfiku oraz Ameryki Północnej są one minimalne.
Dyskusja
Indie i subkontynent indyjski dostarczają największej bezwzględnej liczby lekarzy państwom otrzymującym pomoc, ale względny wpływ na narody, mierzony współczynnikiem emigracji, jest w rzeczywistości większy dla Afryki Subsaharyjskiej i jest bardzo wyraźny dla krajów karaibskich. Wielka Brytania, Kanada i Australia czerpią znaczne korzyści z RPA, a Stany Zjednoczone czerpią bardzo dużo z Filipin. Dawne związki kolonialne i język angielski są silnie związane z wieloma drogami intensywnej migracji.
Czynnik emigracji jest bardziej szczegółową miarą wpływu emigracji na kraj niż bezwzględna liczba emigrantów. Jednak, jak obliczono, nie odzwierciedla on pełnej skali emigracji, ponieważ nie obejmuje lekarzy, którzy opuścili kraj edukacji medycznej w miejscu docelowym innym niż cztery państwa-odbiorcy ani lekarze, którzy wyemigrowali do krajów-odbiorców, ale nie udało im się uzyskać certyfikacji. ćwiczyć. Wiele małych narodów o dużych wskaźnikach emigracyjnych nie zostało uwzględnionych w tym badaniu, ponieważ kraje z mniej niż 1000 lekarzy zostały wyłączone z analizy. W przypadku Zjednoczonego Królestwa i Australii, w których istniejące bazy danych są niekompletne, wszystkie obliczenia są oparte na szacunkach.
Chociaż istnieją niewątpliwie korzyści, jakie mogą przynieść kraje pochodzenia, których lekarze przenoszą się do wysokorozwiniętych krajów anglojęzycznych, nie ma wątpliwości, że emigracja tych lekarzy jest również utratą systemów opieki zdrowotnej w krajach pochodzenia.19,20 wpływ emigracji lekarzy, z których wielu pochodzi z biednych krajów, różni się w zależności od kraju, ale zawsze są to koszty dla kraju źródłowego pod względem zasobów finansowych (inwestycje w edukację) i kapitału ludzkiego (uzdolnionych, ambitnych ludzi)
[patrz też: rehabilitacja sportowa warszawa, centrum rehabilitacji warszawa, kwas glikolowy działanie ]
[podobne: nfz olsztyn sanatoria, ornitoza u gołębi, akomex ]

0 thoughts on “Metryka lekarza drenażu mózgu czesc 4”