Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego jest odwrotnie powiązane z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby: analiza prospektywna cz. 1 – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego jest odwrotnie powiązane z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby: analiza prospektywna cz. 1

1 rok ago

230 words

width=300Znaczenie kliniczne

  • Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego było odwrotnie proporcjonalne do ryzyka NAFLD u populacji chińskiej w wieku średnim i starszym.
• Uczestnicy ze stabilnym lub poprawionym funkcjonowaniem układu krążenia podczas obserwacji zmniejszyli ryzyko rozwoju NAFLD.
• Poprawa funkcjonowania układu krążenia może być celem w zapobieganiu NAFLD.

Tło i cele

Udowodniono, że prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego wiąże się z głównymi chorobami kardiometabolicznymi. Jednak niewiele wiadomo na temat związków pomiędzy zdrowiem układu krążenia a niealkoholowym stłuszczeniem wątroby (NAFLD).

Metody

Do badania włączono 3 424 osoby w wieku ≥ 40 lat, które nie miały NAFLD na początku badania z kohorty wspólnotowej, a następnie do 5 lat. Ultrasonografię wątroby wykonano w punkcie wyjściowym i podczas obserwacji w celu zdiagnozowania NAFLD na miejscu zdarzenia. Sześć wskaźników, w tym palenie tytoniu, aktywność fizyczna, wskaźnik masy ciała, cholesterol całkowity, ciśnienie krwi i glikemia na czczo zostały wykorzystane do określenia stanu zdrowia układu krążenia. Badano powiązania poszczególnych wskaźników stanu układu krążenia, liczbę wskaźników stanu sercowo-naczyniowego i ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego na początku badania, a także zmiany w zdrowiu sercowo-naczyniowym w okresie obserwacji z ryzykiem rozwoju NAFLD.
[podobne: butiqjula, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących, mazowieckie centrum neuropsychiatrii ]

0 thoughts on “Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego jest odwrotnie powiązane z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby: analiza prospektywna cz. 1”