Skip to content

Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego jest odwrotnie powiązane z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby: analiza prospektywna cz. 2

1 rok ago

186 words

 width=293Wyniki

 


W sumie u 649 uczestników rozwinęło się NAFLD podczas obserwacji. Ryzyko NAFLD zmniejszyło się w sposób zależny od dawki u uczestników z 3-4 idealnymi wskaźnikami stanu sercowo-naczyniowego (iloraz szans, OR 0,50, przedział ufności 95%, 95% CI 0,41-0,61) oraz u uczestników z 5-6 idealnymi wskaźnikami (OR 0.34; 95% CI 0.22-0.51) w porównaniu z uczestnikami z 0-2 idealnymi metrykami. Ogólny idealny lub pośredni stan układu krążenia był związany z 37% redukcją rozwoju NAFLD w porównaniu ze słabym zdrowiem układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, poprawa zdrowia układu krążenia podczas obserwacji zmniejszyła ryzyko o 71% w porównaniu z pogorszeniem zdrowia sercowo-naczyniowego. Ponadto ogólny idealny lub pośredni stan układu sercowo-naczyniowego był istotnie związany z niższym wskaźnikiem zwłóknienia u pacjentów NAFLD w porównaniu z ogólnym słabym zdrowiem układu sercowo-naczyniowego.
Wniosek

Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego było odwrotnie proporcjonalne do ryzyka NAFLD. Podczas gdy leczenie NAFLD, a następnie stanu zapalnego i zwłóknienia pozostaje wyzwaniem, należy zalecać cele dotyczące układu sercowo-naczyniowego w celu zapobiegania NAFLD.

 
[patrz też: nfz olsztyn sanatoria, ornitoza u gołębi, akomex ]

0 thoughts on “Idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego jest odwrotnie powiązane z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby: analiza prospektywna cz. 2”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Poradnia dietetyczna Trójmiasto[…]