Skip to content

Fatal Flows – Lekarze w drodze ad

1 rok ago

555 words

Te niepowodzenia zostały scharakteryzowane jako śmiertelne przepływy , ponieważ biedni ludzie są narażeni na niszczące choroby i możliwą do uniknięcia śmierć.6 Exodus stanowi także cichą kradzież z najbiedniejszych krajów poprzez utratę publicznych dotacji na edukację medyczną, szacowaną na 500 milionów dolarów. rocznie dla wszystkich emigrujących wykwalifikowanych pracowników z Afryki. Oburzenie moralne nad zachowaniem kłusownictwa ze strony bogatych krajów osiągnęło crescendo.7 Jednak samo blokowanie migracji nie jest ani skuteczne, ani etyczne, ponieważ swoboda przemieszczania się jest podstawowym prawem człowieka. Wyzwanie polega na poprawie zdrowia ludzkiego przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw pracowników służby zdrowia do poszukiwania pracy zarobkowej. Pierwsza odpowiedzialność za działania należy do każdego kraju, aby szkolił, utrzymywał i utrzymywał swoich pracowników poprzez krajowe plany, które poprawiają wynagrodzenia i warunki pracy, ożywiają edukację i mobilizują pracowników paraprofesjonalnych i społecznych, których usługi są w oczywisty sposób bardziej opłacalne i którzy są mniej prawdopodobne, że wyemigrują. Ponieważ takie pilne działania muszą być prowadzone w najbiedniejszych krajach świata, wiele zależeć będzie od zapewnienia odpowiedniej pomocy finansowej i technicznej przez społeczność globalną.
Rząd USA i instytucje filantropijne, prawdopodobnie najbardziej wpływowe podmioty w globalnym zdrowiu, powinny wykazać się silniejszym przywództwem poprzez poszerzenie swoich obecnych strategii. Plan awaryjny prezydenta na pomoc związaną z AIDS jest dobrze finansowany i wynosi 15 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, ale jego strategia jest zaabsorbowana krótkoterminowymi celami liczbowymi w leczeniu pacjentów w 15 priorytetowych krajach. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, największa na świecie organizacja filantropijna, koncentruje swoje wsparcie na rozwoju przełomowych technologii medycznych. Aby zwiększyć ich wpływ, zasięg i zrównoważony rozwój, obie te organizacje muszą inwestować więcej w zasoby ludzkie i systemy opieki zdrowotnej – pojazd dostawczy zapewniający dostęp do dostępnej technologii. Wysyłanie zagranicznych pracowników służby zdrowia za granicę poprzez godne pochwały programy, takie jak proponowane przez Instytut Medycyny, nie powinno być błędnie interpretowane jako substytut podstawowego zadania budowania lokalnej zdolności8.
Stany Zjednoczone muszą być bardziej poinformowane o globalnym zdrowiu, aby móc poruszać się po polityce wewnętrznej pośród szybko zmieniających się wydarzeń międzynarodowych. Sprawa przywództwa USA opiera się nie tylko na humanitaryzmie, ale także na oświeconym interesie własnym. Jak wykazali międzynarodowi absolwenci medycyny, Stany Zjednoczone są nierozerwalnie związane ze światowym zdrowiem. Ma istotny udział w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i nadciągające pandemie grypy ptaków. Ochrona Amerykanów wymaga wykrycia wirusa i zakazu w miejscu pochodzenia, które jest osłabiane przez wyczerpywanie się wykwalifikowanych specjalistów za granicą.
Stany Zjednoczone mogą lepiej zharmonizować swoją krajową i globalną politykę zdrowotną, dążąc do samowystarczalności w szkoleniu przed służbą. W latach 90. obawy o nadwyżkę lekarzy doprowadziły do federalnej polityki zatrudnienia. Drastyczne prognozy dotyczące ogromnego niedoboru 200 000 lekarzy i 800 000 pielęgniarek do 2020 r., Napędzane rosnącymi potrzebami starzejącego się społeczeństwa, nowych technologii, zarządzania chorobami przewlekłymi, zmieniającymi się strukturami rodzinnymi oraz preferencjami konsumentów i dostawców – skłaniają główne amerykańskie organizacje do popiera ukierunkowane wzrosty wielkości USA
[podobne: centrum rehabilitacji warszawa, prodentis, ornitoza u gołębi ]
[przypisy: butiqjula, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących, mazowieckie centrum neuropsychiatrii ]

0 thoughts on “Fatal Flows – Lekarze w drodze ad”