Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Echinacea angustifolia in Rhinovirus Infections – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Echinacea angustifolia in Rhinovirus Infections

1 rok ago

973 words

Badanie Turner i wsp. (Wydanie z 28 lipca) mógł skorzystać z włączenia dodatkowych grup terapeutycznych z wyższymi dawkami dziennymi echinacei. Odpowiednik dawki 900 mg suszonego korzenia pochodzi z niemieckiej monografii Komisji E dla korzenia Echinacea pallida, innego gatunku z E. angustifolia.2 E. korzeń angustifolia nie jest oficjalnie zatwierdzony i dlatego nie ma zalecanej dawki w Niemczech, ze względu na brak wystarczających danych wspierających. W monografii World Health Organization z 1999 roku na korzeniu E. angustifolia podano 3-g dzienną dawkę, co stanowi 330 procent dawki stosowanej w tym badaniu. 3 Dawkę dzienną 3 g zaleca także kanadyjska Natural Health Products Directorate.4.
Wyniki rygorystycznie projektowanych badań klinicznych zwykle odnoszą się tylko do konkretnych zmiennych takich badań. Wyższa dawka, zbliżona do poziomów stosowanych przez wielu konsumentów i zalecana przez wielu alternatywnych dostawców opieki zdrowotnej, może sprawić, że badanie to będzie bardziej adekwatne do rzeczywistego zastosowania i potencjalnych korzyści z echinacei.
Mark Blumenthal
American Botanical Council, Austin, TX 78714
[email protected] org
Norman R. Farnsworth, Ph.D.
University of Illinois w Chicago, Chicago, IL 60612
4 Referencje1. Turner RB, Bauer R, Woelkart K, Hulsey TC, Gangemi JD. Ocena Echinacea angustifolia w doświadczalnych infekcjach rinowirusów. N Engl J Med 2005; 353: 341-348
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Blumenthal M, Busse WR, Goldberg A, Hall T, Riggins CW, Rister RS, wyd. Kompletne niemieckie monografie Komisji E: przewodnik terapeutyczny na leki ziołowe. Klein S, Rister RS, trans. Austin, Tex .: American Botanical Council, 1998.
Google Scholar
3. Radix Echinacea. W: WHO monografie na wybranych roślinach leczniczych. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 1999.
Google Scholar
4. Health Canada. Echinacea: Dyrekcja produktów naturalnych produktów leczniczych. Draft January 2004. (Dostęp do 13 października 2005 r., Http://www.hc-sc.gc.ca/dhp-mps/alt_formats/hpfb-dgpsa/pdf/prodnatur/mono_echinacea_pallida_e.pdf.)
Google Scholar
Turner i in. Niedawno donoszono o wynikach badania, które oceniało skuteczność E. angustifolia w zapobieganiu i leczeniu doświadczalnego zakażenia rinowirusem typu 39. Chociaż badanie było dobrze zaprojektowane i odpowiednio zasilane, istnieje kilka zastrzeżeń, które wymagają podkreślenia. Po pierwsze, nie było dowodów na to, że zioło było E. angustifolia, biorąc pod uwagę, że nie przeprowadzono testów identyfikacji i walidacji produktu, takich jak chromatografia. Po drugie, pojawiły się pewne niejasności co do tego, czy produkt był ekstraktem lub nalewką, a co za tym idzie, pewną niepewność co do wytrzymałości preparatu. Dlatego trudno jest ustalić, czy podawana dawka echinacei była odpowiednia. Wreszcie, autorzy niewłaściwie stwierdzili, że echinacea jest nieskuteczna w leczeniu infekcji rinowirusami, a jedynie z ponad 100 podtypów rinowirusów został przetestowany. Zatem, jakiekolwiek stwierdzenie, że echinacea jest nieskuteczna w profilaktyce i leczeniu przeziębienia, nie może być zwalidowane bez dalszych testów w celu określenia skuteczności ekstraktu na innych czynnikach wirusowych.
Matthew Leach, RN
University of South Australia, Adelaide SA 5001, Australia
matthew. [email protected] edu.au
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Szczegóły dotyczące identyfikacji i charakterystyki fitochemicznej E angustifolia zamówiona przez pana Leacha została dostarczona jako materiał uzupełniający online do naszej publikacji. Dodatek ten jest dostępny na stronie internetowej czasopisma (www.nejm.org) i zawiera szczegółowe informacje na temat wytrzymałości trzech preparatów zdefiniowanych zgodnie ze stężeniami różnych polisacharydów i alkamidów.
Zastosowanie pojedynczego serotypu rinowirusa w modelu prowokacji jest jedną z wielu zmiennych, które były kontrolowane w badaniu, w porównaniu z badaniami przeprowadzonymi w środowisku naturalnym. Kontrolowane warunki naszego modelu generalnie skutkowały większymi rozmiarami efektów i zwiększoną wrażliwością w wykrywaniu efektów leczenia niż badania z wykorzystaniem modeli naturalnej infekcji.1-4 Nie jesteśmy świadomi przykładów zabiegów, które byłyby skuteczne w warunkach naturalnych. modele, ale przyniosły negatywne wyniki w odpowiednio zaprojektowanych badaniach obejmujących model eksperymentalny. Możliwe jest jednak, że w różnych warunkach doświadczalnych wykryto różne efekty leczenia.
Sugestia, że wyższa dawka echinacei mogła przynieść odmienne wyniki, rodzi ważne problemy dotyczące badania i stosowania produktów ziołowych. Zalecenia dotyczące dawkowania cytowane przez pana Blumenthala i dr Farnswortha nie wydają się być oparte na danych eksperymentalnych lub farmakokinetycznych. Ponadto nie jest jasne, jak należy mierzyć i interpretować dawkę echinacei. Jak wykazano w naszym badaniu, tę samą dawkę echinacei równoważną korzeń można wyekstrahować na różne sposoby, aby uzyskać radykalnie różne dawki różnych składników fitochemicznych. Brak standaryzacji produktów, brak ostatecznych informacji o mechanizmie działania lub aktywnych składnikach oraz ograniczone dane farmakokinetyczne dotyczące różnych składników wykluczają sensowną dyskusję o odpowiednim schemacie dawkowania.
W komentarzach tych korespondentów pojawia się przypuszczenie, że gdyby badanie zostało zaprojektowane lub wykonane inaczej, wykazano by korzystny wpływ echinacei. Biorąc pod uwagę dostępne dane, uważamy, że najrozsądniej jest stwierdzić, że echinacea nie jest przydatna w leczeniu przeziębienia. Ten wniosek powinien obowiązywać do momentu, gdy osoby promujące, produkujące i sprzedające te produkty dostarczą przekonujących dowodów na klinicznie znaczącą korzyść.
Ronald B. Turner, MD
University of Virginia School of Medicine, Charlottesville, VA 22908
[email protected] edu
J. David Gangemi, Ph.D.
Clemson University, Clemson, SC 29634
4 Referencje1. Gwaltney JM Jr, Buier RM, Rogers JL. Wpływ zmienności, odchylenia, szumu i wielkości sygnału na istotność statystyczną w badaniach nad przeziębieniem. Antiviral Res 1996; 29: 287-295
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Gwaltney JM Jr, Park J, Paul RA, Edelman DA, O Connor RR, Turner RB. Losowo kontrolowana próba kliniczna femaranu klemastyny w leczeniu przeziębień doświadczalnych rinowirusów. Clin Infect Dis 1996; 22: 656-662
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Turner RB, Cetnarowski WE. Wpływ obróbki glukonianem cynku lub octanem cynku na eksperymentalne i naturalne przeziębienia Clin Infect Dis 2000; 31: 1202-1208
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Turner RB, Sperber SJ, Sorrentino JV, i in. Skuteczność femaranu klemastyny w leczeniu wycieku z
[przypisy: rehabilitacja sportowa warszawa, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe z nfz, leki darmowe dla seniorów ]
[patrz też: krauzówka, vulcan brodnica, lewatywa z czosnku ]

0 thoughts on “Echinacea angustifolia in Rhinovirus Infections”