Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Chirurgiczne leczenie chorego na cukrzycę – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Chirurgiczne leczenie chorego na cukrzycę

2 lata ago

670 words

Podstawą tej wyjątkowej książki jest uznanie, że przejawy cukrzycy są wystarczająco rozproszone, aby zaangażować praktycznie wszystkie narządy pacjenta oraz wszystkich lekarzy, specjalistów i specjalistów. Próbuje odpowiedzieć na potrzeby każdego lekarza, aby dowiedzieć się o tej pospolitej chorobie, dając generalistom dokładny przegląd i specjalistom poczucie perspektywy. Ponieważ kryzysy, które przerywają życie osób chorych na cukrzycę, często wiążą się z leczeniem operacyjnym, redaktorzy stosowali chirurgię jako zunifikowane medium do dyskusji na temat szerokiego zakresu powiązanych ze sobą wyzwań dotyczących diabetyków. W tym celu współpracownicy medyczni i chirurgiczni zgromadzili 51 autorytatywnych współpracowników z szerokiego zakresu dyscyplin. Książka rozpoczyna się od pięciu rozdziałów wprowadzających, mających na celu przegląd metabolicznych i biologicznych zdarzeń, które zwykle występują w okresie okołooperacyjnym, oraz zwrócenie uwagi na wpływ cukrzycy na te zdarzenia. Wpływ operacji na prawidłowy metabolizm węglowodanów, zarządzanie potrzebami metabolicznymi chorych na cukrzycę poddawanych zabiegowi chirurgicznemu oraz wpływ cukrzycy na gojenie się ran jest dobrze omówiony. Kolejne 11 rozdziałów jest luźno pogrupowanych, aby wskazać szczególne względy medyczne typowe dla pacjentów z cukrzycą. Zawarte są doskonałe rozdziały dotyczące nefropatii cukrzycowej, neuropatii, nadciśnienia, chorób sercowo-naczyniowych, zapalenia trzustki i innych powiązanych zaburzeń endokrynologicznych. Rozdziały dotyczące chirurgii dziecięcej, nagłej i ambulatoryjnej mają wartość, choć nieco powtarzają się; mogły one zostać skonsolidowane i umieszczone we wstępnej części książki. Podobnie, pomocne omówienie infekcji można było przeprojektować, aby mocniej podkreślić fundamentalną patofizjologię, a następnie wykorzystać ją jako rozdział wprowadzający wraz z doskonałym rozdziałem dotyczącym planowania absolutorium.
Trzecia część książki to seria esejów na temat warunków chirurgicznych charakterystycznych dla pacjentów z cukrzycą, począwszy od pielęgnacji stóp po transplantację nerek i trzustki, operacje na otyłość i cukrzycową chorobę oczu, a także kompleksowy przegląd impotencji. W tej sekcji odpowiednio 5 z 13 rozdziałów poświęcono problemom kończyn dolnych. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się powtarzalne, trzy rozdziały dotyczące pielęgnacji stóp przedstawiają ortopedyczne, podiatryczne i naczyniowe perspektywy chirurgiczne w niezwykłej syntezie. W drugiej części książki można znaleźć lepszy rozdział dotyczący ciąży.
Chirurgiczne leczenie chorego na cukrzycę najlepiej jest traktować jako serię esejów, a nie jako dokładnie dopasowaną całość. Biorąc pod uwagę różnorodność wkładu, ogólny styl jest jednak niezwykle jednolity i istnieje równowaga akcentów od rozdziału do rozdziału. Niuanse opinii wśród uczestników są łatwo rozumiane jako takie, potwierdzając wartość wielu użytecznych podejść. Z rzadkim wyjątkiem każdy kawałek jest dobrze zrobiony i autorytatywny. Z wyjątkiem niektórych podstawowych rozdziałów w części wprowadzającej nacisk kładzie się na praktyczne problemy kliniczne. Przydatne tablice i protokoły do zarządzania specjalnymi problemami, takimi jak cukrzycowa kwasica ketonowa Zdjęcia są rzadkością, ale mają wysoką jakość.
Ogólnie rzecz biorąc, redaktorom udało się udostępnić czytelnikom unikalne praktyczne odniesienie, które wypełni ważną lukę w wielu bibliotekach. Będzie to najbardziej cenne wsparcie dla chirurgów, którzy często chorują na cukrzycę z powodu chorób naczyniowych i sercowych, a także dla chirurgów ogólnych, którzy zajmują się leczeniem zakażeń i chorób jamy brzusznej. Ze względu na swoje mocne strony w zakresie podstaw i zarządzania medycznego, anestezjolodzy będą również chcieli posiadać tę książkę. Lekarze, którzy uczestniczą w prowadzeniu chorych na cukrzycę w wyniku kryzysów, znajdą książkę przydatną w jej wglądu w fizjologię i choroby chirurgiczne. Specjaliści, tacy jak okuliści, neurolodzy i nefrologowie, mogą chcieć dodać tę książkę do swoich półek jako ramy odniesienia dla ich starań. Ta książka zrobiła naszym pacjentom wspaniałą usługę w tworzeniu jednego źródła dla wszystkich różnych uzdrowicieli cukrzycy.
Magruder C. Donaldson, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

[hasła pokrewne: lewatywa z czosnku, deber koszalin, butiqjula ]

0 thoughts on “Chirurgiczne leczenie chorego na cukrzycę”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: metoda piórkowa brwi[…]