Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Bezpieczeństwo zdrowotne dla wszystkich: marzenia o powszechnej opiece zdrowotnej w Ameryce Zdrowe, zamożne i uczciwe: opieka zdrowotna i dobre społeczeństwo ad – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Bezpieczeństwo zdrowotne dla wszystkich: marzenia o powszechnej opiece zdrowotnej w Ameryce Zdrowe, zamożne i uczciwe: opieka zdrowotna i dobre społeczeństwo ad

2 lata ago

581 words

Obecnie Stany Zjednoczone zmagają się z zagadką, że wydaje ona więcej na opiekę zdrowotną, ale ma gorsze wyniki zdrowotne niż inne zamożne kraje. Fundacja Roberta Wooda Johnsona wezwała uznanych badaczy z doświadczeniem w zakresie polityki zdrowotnej, aby wyjaśnić ten stan rzeczy i wyobrazić sobie bardziej sprawiedliwe i zdrowsze społeczeństwo. Zdrowe, bogate i uczciwe jest kompilacją esejów 15 takich uczonych, którzy zastanawiają się nad bieżącymi zagadnieniami z różnych dziedzin, w tym zdrowia publicznego, epidemiologii społecznej i nauk politycznych. W pierwszym rozdziale Ichiro Kawachi określa temat książki, porównując 13 najbardziej zaawansowanych ekonomicznie narodów. Stany Zjednoczone plasują się na najniższym lub najniższym poziomie pod względem środków, takich jak długość życia i lata potencjalnego utraconego życia, a w Stanach Zjednoczonych istnieją duże różnice w stanie zdrowia w zależności od rasy i statusu społeczno-ekonomicznego. Kawachi przypisuje słabą kondycję tego kraju trzem powiązanym czynnikom – ubóstwu, nierównościom gospodarczym i nieodpowiedniemu systemowi opieki zdrowotnej – i zauważa, że gdyby Stany Zjednoczone zajęły tak niskie miejsce w olimpiadach, jak w przypadku zdrowia narodowego, Kongres natychmiast przelałby pieniądze na programy sportowe.
Książka zawiera kilka przykładów lekcji na temat reformy systemu opieki zdrowotnej. Benjamin Page dowodzi, że nierówność polityczna umożliwia zamożnym grupom interesów utrwalenie mitu, że Amerykanie są wytrwale przeciwni rządowi i finansowaniu podatkowemu. Lawrence Brown porównuje różne ryzyka związane z wdrażaniem strategii opieki zdrowotnej obejmującej kompleksową reformę, a jedną opartą na inkrementalizmie. Marie Gottschalk pisze, że pomimo spadku liczby członków, zorganizowana siła robocza pozostaje ważna dla debaty na temat opieki zdrowotnej – ale zauważa, że przywiązanie siły roboczej do ubezpieczenia pracodawcy utrudnia zerwanie związku między opieką zdrowotną a statusem zatrudnienia. Mark Peterson rzuca światło na przeszłe wysiłki, które przyczyniły się do tego, że Kongres stał się cmentarzyskiem dla reformy systemu opieki zdrowotnej ( ani jedna reforma systemu opieki zdrowotnej nie została kiedykolwiek poddana pod głosowanie na każdym z izb Kongresu); Kongres jednak ciągle się zmienia i ewoluuje, iw ten sposób przedstawia nowe możliwości reformy służby zdrowia.
Najbardziej niepokojące wnioski dotyczą niebezpieczeństw panaceum rynkowego . Aby kontrolować koszty opieki zdrowotnej i zapewnić pacjentom większy wybór, wielu wpływowych decydentów ds. Zdrowia przyjęło zasadę konkurencji i inne zasady rynkowe. Mark Schlesinger twierdzi, że myślenie rynkowe zaczyna przekształcać opiekę medyczną w towar rynkowy, a decydenci i społeczeństwo są podzieleni w poparciu dla stosowania zasad rynkowych w opiece zdrowotnej. W powiązanym eseju Deborah Stone pisze, że opieka medyczna, która powinna być dostępna zgodnie z potrzebami medycznymi, będzie również przepływać przez ekonomiczne kanały podaży i popytu. Obaj autorzy twierdzą, że rynkowa opieka zdrowotna prawdopodobnie zaostrzy nierówności rasowe i społeczne w zdrowiu.
James Morone i Lawrence Jacobs, redaktorzy tej książki, postrzegają słabą kondycję zdrowotną Stanów Zjednoczonych jako cenę, jaką płacimy za polityki, które podtrzymują nierówności społeczne i gospodarcze Uważają, że konieczne jest odrodzenie naszych egalitarnych tradycji w celu zmniejszenia nierówności w zdrowiu, a kończą z nadzieją, że jeśli inne ekonomicznie zaawansowane narody skutecznie chronią zdrowie swoich ludzi, Stany Zjednoczone również mogą.
Marian E. Gornick
Centers for Medicare and Medicaid Services (Retired), Baltimore, MD 21244
[email protected] com
[podobne: dentysta warszawa centrum, ciekawe choroby genetyczne, hbs antygen cena ]
[hasła pokrewne: clemastinum syrop, przepuklina rozworu przełykowego dieta, łmeat łuków ]

0 thoughts on “Bezpieczeństwo zdrowotne dla wszystkich: marzenia o powszechnej opiece zdrowotnej w Ameryce Zdrowe, zamożne i uczciwe: opieka zdrowotna i dobre społeczeństwo ad”