Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/aptekarskie.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Beyond Red Lake – trwały kryzys w opiece zdrowotnej Indian amerykańskich ad – Apteka oraz darmowe leki dla seniorów
Skip to content

Beyond Red Lake – trwały kryzys w opiece zdrowotnej Indian amerykańskich ad

1 rok ago

561 words

Lata złych systemów edukacji i brak możliwości spowodowały poważne pogorszenie warunków społeczno-ekonomicznych w przypadku większości zastrzeżeń. Przestarzały, niedobrany personel szpitala w tej społeczności dysponował tylko czterema łóżkami, pracownią ambulatoryjną z pięcioma pracującymi salami egzaminacyjnymi i małą izbą przyjęć z czterema stacjami. Kilka zwodzonych przyczep prowadziło dodatkowe kliniki i usługi. Znak na drzwiach pogotowia ostrzegał pacjentów, aby nie wnosili broni palnej do obiektu – ciągłe przypomnienie o nieustającej przemocy i traumie. Po ogromnym, błyszczącym szpitalu uniwersyteckim, w którym ostatnio pracowałam, ten obiekt był dla mnie szokiem.
Częścią mojej pracy było pomóc w pokryciu pogotowia. Chociaż szpital został zbudowany na 12 lekarzy, pracowały tam tylko 3 osoby. Podczas każdej zmiany w izbie przyjęciowej opiekowałem się dorosłymi i dziećmi z złamanymi kośćmi od niezamierzonych obrażeń i wypadków samochodowych, uczęszczałem do pacjentów w różnych stadiach zatrucia alkoholem lub narkotykami oraz leczyłem niefortunne i często możliwe do uniknięcia powikłania przewlekłej choroby.
W szczególności, amerykańscy Indianie i Alascy tubylcy doświadczają epidemii cukrzycy, z przewagą 2-3 razy większą niż wśród białych nielatynoskich w Stanach Zjednoczonych.2 W niektórych społecznościach indyjskich ponad połowa wszystkich dorosłych choruje na cukrzycę, 3 i bez dostępu do wysokiej jakości opieki medycznej, możliwości zdobycia lub przygotowania zdrowej żywności oraz pieniędzy na zakup odpowiednich butów, wielu pacjentów trafia do kliniki lub pogotowia z infekcjami, udarami i atakami serca. Brak świeżych warzyw i zdrowych wyborów w lokalnym sklepie spożywczym oznacza, że większość rodzin żyje w żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, takiej jak smażony chleb, tacos indyjskie i niezdrowe jedzenie. Lekarze często byli sfrustrowani nieprzestrzeganiem przez pacjentów leków, ale okazało się, że powodem było zazwyczaj nieporozumienie lub brak informacji, nadużywanie alkoholu lub substancji, potrzeba pracy lub opieki nad innymi, a nie brak opieki. . Rozmowa z pacjentami o ich sytuacji życiowej często pomogła bardziej niż wręczenie im butelki tabletek.
Niektórzy ludzie przychodzili na izbę przyjęć wyłącznie w celu zażądania leków dostępnych bez recepty, takich jak Tylenol, ponieważ nie było ich stać na zakup. Ale wielu przyszło z poważniejszymi – i teoretycznie niemożliwymi – problemami. Nienawidziłem słyszeć głosy służb medycznych ratujących radio, ponieważ zazwyczaj ostrzegali nas przed zbliżającym się przyjazdem do kolejnej ofiary wypadku alkoholowego. Wskaźniki zgonów związanych z alkoholem są 7,4 razy wyższe wśród Indian amerykańskich i mieszkańców Alaski, jak w całej populacji Stanów Zjednoczonych1, a alkoholizm nadal stanowi poważny problem zdrowotny i społeczny w przypadku zastrzeżeń.
Nie wszystkie moje doświadczenia w tej małej indyjskiej społeczności były tak ponure. Zaprzyjaźniłem się z pracownikami szpitala, a niektórzy wdzięczni członkowie społeczności zaprosili mnie do swoich domów na rodzinne imprezy. Wielu członków plemienia, pomimo trudnej sytuacji, ciężko pracowało w miejscu pracy lub planowało dalsze kształcenie. Jak w każdej społeczności, wielu rodziców zrobiło wszystko, aby stworzyć lepsze życie dla swoich dzieci
[podobne: choroby psów objawy, badania profilaktyczne medycyna pracy, mazowieckie centrum neuropsychiatrii ]
[podobne: butiqjula, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących, mazowieckie centrum neuropsychiatrii ]

0 thoughts on “Beyond Red Lake – trwały kryzys w opiece zdrowotnej Indian amerykańskich ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: depilacja woskiem kielce[…]

  2. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: spalacze tłuszczu sklep[…]